energo-plus

У Регіональному офісі водних ресурсів Полтавської області проведуть енергоаудит

У Регіональному офісі водних ресурсів Полтавської області Державного агентства водних ресурсів України проведуть енергоаудит. Відповідний договір укладено з НВП «ЕНЕРГО-ПЛЮС».

«Ми маємо амбітний план: розробити та реалізувати систему енергоменеджменту у  Регіональному офісі водних ресурсів Полтавської області Державного агентства водних ресурсів України. Він дозволяє виконувати енергомоніторинг в реальному часі на всіх стадіях управління процесами, а також забезпечити навчання персоналу всіх рівнів та ввести систему заохочення спрямовану на виконання заходів енергозбереження», – повідомив виконавчий директор НВП «ЕНЕРГО-ПЛЮС» Вадим Литвиненко, атестований спеціаліст з більш ніж 20-річним стажем.

За словами Вадима Литвиненка, на енергоємних підприємствах, де відсутня система і культура енергозбереження, витрати на енергоресурси в собівартості продукції можуть складати 70-80%. Завдяки системним заходам, в деяких випадках, цей показник може скоротитися на 15-25%.

Енергоаудит на підприємстві включатиме такі кроки:

проведення розрахунку базових рівнів споживання енергії/енергетичних ресурсів та комунальних послуг;

формування переліку обладнання з критично низьким ККД та недоцільним коефіцієнтом енергоефективності;

аналіз енергоспоживання та ефективності виробництва продукції;

аналіз можливостей підприємства для впровадження системи енергоменеджменту;

розроблення пропозицій щодо впровадження енергоефективних заходів;

обстеження стану теплоізоляції будівель;

визначення потенціалу економії енергії/енергетичних ресурсів;

розроблення та впровадження інструктивних матеріалів для працівників органу впровадження систем енергетичного менеджменту, спрямованих на формування відповідального й ощадного ставлення до споживання енергії/енергетичних ресурсів та комунальних послуг;

розроблення та впровадження систем мотивації ефективного енергоспоживання.

Надалі результати енергоаудиту допоможуть аргументовано й технічно грамотно залучати кошти для оновлення і модернізації основного та допоміжного обладнання.

Окрім того, НВК «ЕНЕРГО-ПЛЮС» має на меті сприяти залученню міжнародних коштів у вигляді кредитів на пільгових умовах, в тому числі на модернізацію.

Ця співпраця є результатом перемовин між директором НВП «ЕНЕРГО-ПЛЮС» Євгеном Корфом і генеральним директором ALPHA Consulting GmbH Томасом Краузе.

Зараз компанія спільно з партнерами ALPHA Consulting GmbH (Німеччина) працює у формі технічних нарад з розробки концептуальних рішень та техніко-економічних розрахунків, що є складовою частиною енергоаудиту. Метою є визначення технологічної можливості та фінансової доцільності залучення іноземних інвестицій. Основне завдання полягає в тому, щоб визначити економічно привабливі напрями для модернізації, які надалі дозволять мати позитивний індекс рентабельності в найкоротший термін, а також підвищать наявний рівень експлуатаційної надійності. У майбутньому ці пропозиції, викладені у вигляді інвестиційних проєктів, будуть розглянуті банками-партнерами однієї з країн Євросоюзу для подальших інвестицій.

Українське енергетичне підприємство прагне долучитися до відбудови Карабаху

Сьогодні Азербайджан представляє приклад виваженого підходу до відновлення та реінтеграції повернутих територій.

У повністю зруйнованому Карабасі розпочато реалізацію вільної економічної зони “Карабах”. Нові підприємства, що активно з’являться у цьому регіоні, націлені на виробництво продукції, що забезпечить енергонезалежність та повноцінне функціонування регіону.

Цей досвід стає безумовно корисним для України, яка вже сьогодні готується до відновлення зруйнованих територій після їх повернення.

“Наше підприємство розглядає можливість створення українсько-польсько-азербайджанського консорціуму з виробництва інверторів, збудників систем керування технологічними процесами та реєстраторів. Цей консорціум буде базуватися на розробках українських та польських інженерів і спрямований на задоволення попиту не лише у східному регіоні, але й у світі. Обладнання виготовлене за розробками фахівців “TWERD Energo-Plus Sp. z o.o”, що входить до консорціуму “ЕНЕРГО-ПЛЮС”, успішно працює в проєктах реалізованими нашими бакінськими партнерами у бакінському метрополітені, забезпечуючи надійну систему керування вентиляцією. Це стає стратегічно важливим у контексті сучасної ситуації в Україні, де надійна вентиляція метрополітену має велике значення у зв’язку з перебуванням великої кількості людей під час повітряних тривог.”, – наголосив директор НВП “ЕНЕРГО-ПЛЮС” Євген Корф.

Українське підприємство прагне перейняти досвід реінтеграції деокупованих територій та спільно з Азербайджаном сприяти розвитку стійких економічних та соціальних систем.
 

Співпраця з країнами ЄС: як українське підприємство стає лідером з виробництва енергообладнання

Повномасштабна війна спонукає українські компанії до релокації, розширення бізнесу та інтеграції у логістичні ланцюги ЄС. Це зумовлено безпековими заходами, необхідністю підвищення кваліфікації роботи у кризових умовах та пошуком нових технологічних рішень для підтримки енергетичної безпеки українських підприємств.

Враховуючи перспективи вступу України в ЄС та головні виклики, що стоять перед державою в період війни та повоєнній відбудові, у 2023 році НВП «ЕНЕРГО-ПЛЮС» обʼєднала зусилля з польським виробником «TWERD Energo-Plus Sp. z o.o», що локалізоване в Польщі та увійшло до консорціуму «ЕНЕРГО-ПЛЮС».

«В Україні ми почнемо виготовляти продукцію «TWERD Energo-Plus Sp. z o.o», зокрема європейські перетворювачі частоти, інвертори, сучасні зарядні станції для автомобілів. Співпраця з європейським підприємством дозволить обмінюватися технологіями, підвищувати енергоефективність українських підприємств та нарощувати наш внутрішній потенціал у забезпеченні стійкості у кризовий період. Енергобезпекові заходи сьогодні відіграють ключову роль у стійкості нашої держави. Власне виробництво дозволить оптимізувати ціну на обладнання, а також здійснювати його якісний сервіс в Україні. Це буде конкурентоздатна альтернатива китайським та тайванським виробникам, що не лише заощадить наші ресурси, а й дозволить вийти на якісно кращий рівень», — прокоментував Євген Корф, директор НВП «ЕНЕРГО-ПЛЮС».


Така колаборація технологій дозволяє українському підприємству вийти на міжнародний рівень, розширити базу своїх потужностей, інтегрувати програмні рішення та впроваджувати енергозберігаючі технології на українських підприємствах.

Співпраця з польською компанією «TWERD Energo-Plus Sp. z o.o» — це можливість виготовляти та обслуговувати в Україні наступне обладнання:

перетворювачі частоти, особливо враховуючи середню та високу напругу (600 та 1100 вольтів) з ефектом рекуперації;
інвертори для альтернативної енергетики, в тому числі для сонячних та вітрових станцій;
накопичувачі та банки енергії;
зарядні станції для електромобілів, що допоможуть покращити інфраструктуру та можливості для електротранспорту;
високовольтні перетворювачі частоти.
Сьогодні чи не найголовнішим завданням є побудова енергонезалежності нашої держави завдяки новим технологічним рішенням.

Співпраця з польськими партнерами відкриває нові можливості для підготовки українських фахівців у галузі енергетики. Серед переваг — робота на власній дослідницькій базі, здійснення сервісу продукції по всій території  Польщі та України, а також впровадження інновацій. Окрім того, відкриваються нові можливості для науково-дослідної роботи у лабораторіях провідних університетів Польщі.

 

Довідка:

НВП «ЕНЕРГО-ПЛЮС» є одним з  провідних підприємств України в галузі енергетики.        

Міжнародна група компаній об'єднує зусилля польського виробника «TWERD Energo-Plus Sp. z o.o» та українського консорціуму «ЕНЕРГО-ПЛЮС», до складу якого входить НВП «ЕНЕРГО-ПЛЮС», НВ ТОВ «Преобразовательная техника» та ТОВ «Група компаній «Високовольтні технології». 

НВП "ЕНЕРГО-ПЛЮС" розробляє концепт системи діагностики та моніторингу асинхронних двигунів та робочих механізмів

НВП «ЕНЕРГО-ПЛЮС» розробляє концепт системи діагностики та моніторингу асинхронних двигунів та робочих механізмів

У сучасних економічних умовах одним з ефективних засобів скорочення експлуатаційних витрат для виробничих підприємств є вдосконалення організації експлуатації та технічного обслуговування обладнання. Найбільш масово на підприємствах використовують електромеханічні системи, обладнані асинхронними двигунами, які споживають близько 60% всієї електроенергії, яка виробляється в світі. Більшість таких двигунів в Україні було введено в експлуатацію близько 30–40 років тому. За цей період вони неодноразово проходили процедури планового та позапланового ремонту, у результаті чого істотно змінювали свої характеристики порівняно з паспортними.

Одним з ефективних засобів скорочення експлуатаційних витрат для виробничих підприємств є впровадження систем діагностики та моніторингу стану електромеханічного обладнання.

На сьогоднішній день на ринку відсутні прості та бюджетні засоби для діагностики та моніторингу стану асинхронних двигунів та робочих механізмів, які, крім простоти та доступності за ціною, базувалися б на надійних методах діагностики.

«Наша мета полягає в розробці такого пристрою, який відповідає сучасним вимогам ринку, де велика увага приділяється якості та надійності механізмів, а також їх безперебійному функціонуванню. Ми прагнемо створити пристрій, який буде доступним для широкого кола користувачів, навіть без спеціальних технічних навичок. Простий процес встановлення та налаштування дозволить ефективно використовувати наше рішення без необґрунтованих витрат коштів та часу. Використовуючи надійні методи діагностики, такі як вібродіагностика та аналіз спектра потужності, наш пристрій забезпечує точну та надійну оцінку стану електричних двигунів та робочих механізмів. Це дозволяє попереджати відмови та проблеми з обладнанням», – розповідає Андрій Калінов, технічний директор НВП «ЕНЕРГО-ПЛЮС».

НВП «ЕНЕРГО-ПЛЮС» приділяє особливу увагу оптимізації програмного забезпечення, щоб забезпечити ефективну роботу на стандартних контролерах та сигнальних процесорах, знижуючи загальну вартість розробки та впровадження.

Пристрій спроможний працювати на основі комбінації різних параметрів, починаючи від простого виявлення перевищення рівнів сигналів, до використання діагностики спектрального складу вібропараметрів, споживаного струму або миттєвої потужності. Крім того, пристрій має можливість підключення до мережі через стандартні провідні інтерфейси, такі як, RS-485 або Ethernet, або використовувати бездротові технології, наприклад, GSM, Wi-Fi, Zigbee та інші.

Отримані дані з пристрою діагностики та моніторингу стану обробляються та зберігаються на віддаленому сервері. Це дає можливість кінцевим користувачам оцінювати стан обладнання у мобільних додатках за простими повідомленнями, або графіками та трендами для експертного режиму.

У компанії впевнені, що пристрій та програмне забезпечення задовільнить широке коло власників електромеханічного обладнання, або організацій, які здійснюють їх експлуатацію.

Налагоджено взаємодію з майбутніми працівниками під час заходів з нагоди Дня енергетика

У Кременчуцькому національному університеті імені Михайла Остроградського з нагоди Дня енергетика відбувся День відкритих дверей.

Фахівці Північно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці розглядають такі заходи як можливість довести студентам важливість та особливості професії.

Подібні заходи є важливим внеском у розвиток української енергетики та можливістю ознайомитися з майбутніми роботодавцями, а представники Держпраці активно підтримують подібні ініціативи, сприяючи технічному прогресу та безпеці у галузі праці.

Підтримку співпраці з учнями спеціальності «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» розглядають як ключовий етап у формуванні нового покоління технічних експертів.

«Сьогодні особлива увага приділяється впровадженню нових технологій, зокрема перетворювачів частоти, які підвищують рівень надійності експлуатації та енергоефективності промислового обладнання. Навчальний процес, особливо його практична складова, супроводжується використанням різноманітних складних лабораторних стендів та дослідницького обладнання. Тому доцільно періодично проводити із викладацьким складом, аспірантами та студентами КрНУ заходи, які спрямовані на підвищення заходів безпеки при проведенні практичних та лабораторних робіт», – зазначив начальник управління інспекційної діяльності у Полтавській області Північно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці Віталій Гринюк.

Захід, організований КрНУ спільно з головним партнером НВП «ЕНЕРГО-ПЛЮС», став важливою платформою для обговорення важливих аспектів української енергетики та демонстрацією новітніх розробок і досягнень в галузі:

«Мета заходу – зібрати для спілкування фахівців енергетичної галузі у Кременчуцькому регіоні, а також запросити молодь. Залучення молоді є необхідним для розвитку галузі. Такі заходи дають можливість познайомитися з майбутніми роботодавцями, а також знайти для себе додаткові стимули і мотивацію для розвитку фахових знань та навичок», – прокоментував модератор заходу, професор кафедри систем автоматичного управління та електроприводу та технічний директор НВП «ЕНЕРГО-ПЛЮС» Андрій Калінов.

Скористайтесь нашими послугами

+